Napsali o nás

Články a reportáže z regionálních novin a portálů

Návštěvníci zámku Frýdlant si připomněli vánoční zvyky

Návštěvníci zámku Frýdlant na Liberecku si dnes připomněli vánoční zvyky a tradice. Prohlídky vánočně vyzdobených interiérů pořádají na zámku potřetí. Frýdlantský zámek patří k nejrozsáhlejším památkovým celkům v severních Čechách, o adventu ale otevírá návštěvníkům jen zlomek ze svých zhruba 60 místností. Prohlídka vede návštěvníky do takzvaného pánského patra s reprezentačními prostory a končí v teple zámecké kuchyně u vánočních zvyků, čerstvě upečeného cukroví a horkého punče.

Více se dočtete zde: České noviny


Hrady a zámky v Libereckém kraji měly rekordní sezonu

Státní hrady a zámky v Libereckém kraji měly loni rekordní sezonu. Navštívilo je 472318 lidí, což je o desetinu více než v roce 2015. Nejvíce stoupla návštěvnost zámku ve Frýdlantu, o 21 procent.

Více se dočtete zde: Liberecký deník


Památkáři vydají odbornou stať kvůli fámám o jantarové komnatě ve Frýdlantu 

Za nesmyslná považují památkáři opakovaná tvrzení dvou německých hledačů pokladů, že se na hradě a zámku Frýdlant ukrývá jantarová komnata. Aby je zcela vyvrátili, prozkoumali památkáři i národní archivy. Z dokumentů je podle nich zřejmé, že takový poklad na zámku nikdy nebyl. Výsledky svého bádání zveřejní památkáři v odborném článku. 

Více se dočtete zde: Liberecká Drbna


Rybník, schodiště i tortura. Památky se připravují na novou sezónu

Řadu novinek plánují letos hrady a zámky v Libereckém kraji. Zatímco loňská sezona se na českých hradech a zámcích nesla v duchu Lucemburků a Karla IV., letos Národní památkový ústav zvolil téma Rok renesanční šlechty. 

Více se dočtete zde: Liberecký deník


Jantarová komnata na Frýdlantu? Nesmysl, tvrdí památkáři

Památkáři chtějí vydat odborný text, který vyvrátí fámy kolem Jantarové komnat na Frýdlantu. Dva němečtí důchodci z Bavorska, kteří se stali noční můrou kastelánky hradu a zámku Frýdlant a ředitele územní památkové správy na Sychrově. Samozvaní hledači pokladů si usmysleli, že se slavná Jantarová komnata nachází ve sklepení frýdlantského zámku.

Více se dočtete zde: Liberecký deník